L-Karnitín - Efektívny spaľovač tukov

Napriek tomu, že o L-karnitíne sa veľa nehovorí, ide o veľmi dôležitú látku. Čo to vlastne je? Zjednodušene povedané L-karnitín je prirodzená látka, ktorá zlepšuje premenu tukov na energiu a to tým, že vďaka L-karnitínu sa mastné kyseliny dostávajú do mitochondrií a tým dochádza k spaľovaniu tukov. Aj preto je L-kartín veľmi dôležitý pre orgány ako sú srdce, pečeň, obličky či svaly, ktoré majú veľké nároky na energiu.

A práve pre schopnosť L-karnitínu efektívne premieňať tuky na energiu je tento produkt známy najmä medzi športovcami či už profesionálnymi alebo rekreačnými. Pre tých druhých je zaujímavý aj pretože skracuje dobu zotavenia po intenzívnej záťaži, keď neraz prichádza nepríjemná tzv. svalovica. 

FITNESS CATALYST obrázok 2

Počas fyzickej aktivity L-karnitín tiež zlepšuje krvný obeh a zásobovanie svalov kyslíkom čím sa zvyšuje vaša výkonnosť.

Ak efektívne spaľujete tuky máte viac energie aj na bežné činnosti, ale tiež nepriberáte, a teda je možné tento produkt používať aj pri chudnutí, prípadne udržiavaní optimálnej hmotnosti. Samozrejme, nejde o zázrak, a preto stále platí, že pri stravovaní si treba zachovať zdravý rozum.

Pri čítaní pozitívnych vlastností o L-karnitíne, by niekto mohol nadobudnúť dojem, že ide o doping. Nemusíte mať obavy, športovci ho bežne používajú, pretože ide o prírodnú látku, ktorá sa nachádza v strave. Nie však v rastlinnej, tam jej nájdete malé množstvo. Najviac sa vyskytuje v mäse, čo nie je žiadne prekvapenie, keďže jeho názov pochádza z latinského slova caro = mäso, lebo tu bol objavený.

Najviac ho obsahuje hovädzina. Preto ak denne nezjete aspoň pól kila mäsa, môže produkt od spoločnosti Sibírske zdravie s obsahom L-karnitínu byť vaším spojencom pri športovaní a následnom spaľovaní tuku.

 

Ak máte záujem o tento kvalitný produkt od spoločnosti Sibírske zdravie, kliknite na obrázok:

L karnitín sibirske zdravie 500285