LipoVitum C - Vitamín C Lipozomálny (vysoko vstrebateľný) (5ml = 1000 mg)

6 hodnotení
 
 

LipoVitum C je lipozomálny vitamín C v tekutej, ľahko vstrebávateľnej forme. Kvalitné Céčko z ktorého získate viac, než z bežne dostupných tabletkových alebo kapsulových vitamínov C.

Dostupnosť Skladom
21 €    
Kód tovaru 33049900
Kategória Vitamíny a Minerály
 

LipoVitum C - lipozomálny  (vysoko vstrebateľný) vitamín C (Výživový doplnok) 

                                                

LipoVitum C je lipozomálny vitamín C v tekutej, ľahko vstrebávateľnej forme. Ide o vitamín C, ktorý je uzatvorený do ideálnych nosičov -  lipozómov. Tie majú 100 krát menšie rozmery než bunka a tým dochádza k rekordnému vstrebávaniu vitamínu C na úrovni 80-90%. V prípade bežného vitamínu C v kapsulách je vstrebateľnosť a teda aj účinnosť výrazne nižšia.  Lipozómy nielenže dokonale prenášajú vitamín C na cieľové miesto ich účinku, ale zabezpečujú aj predĺženie jeho prítomnosti v organizme.  Lipozomálna forma chráni proti rozkladu vitamínu C pôsobením žalúdočnej kyseliny a presúva proces vstrebávania do čriev, čím sa zaistí najvyššia účinnosť.

Rýchlejší vplyv na imunitný systém – vitamín C uvoľnený v črevách preniká cez črevné klky, čím umožňuje priamy vplyv na imunitný systém.

Vplyv na obličky – uvoľňovanie vitamínu C  v črevách nezaťažuje obličky.

Nezapája tráviaci proces v žalúdku, čím šetrí cennú energiu organizmu.

Cholín, ktorý tvorí lipidový obal lipozómu, sa po jeho rozložení využije na podporu srdcovo-cievneho a nervového systému a na stabilizáciu správnej bunkovej štruktúry.

Dopĺňať vitamín C sa odporúča najmä ak:

konzumujete malé množstvo čerstvého ovocia a zeleniny

máte dlhodobý stres

fajčíte

máte nedostatok železa

máte intenzívnu, dlhodobú telesnú námahu

pozorujete oslabenú, zníženú obranyschopnosť organizmu

trpíte chronickými ochoreniami, zápalmi

Odporúčaná denná dávka (Spôsob užívania):

Užívajte denne 2,5 ml (približne 1/2 lyžičky) až 5 ml (približne 1 lyžičku) výživového doplnku Nutrivi LIPOVITUM C. Pred použitím pretrepte. Konzumujte priamo alebo zmiešajte s pohárom vody alebo ovocnej či zeleninovej šťavy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Odporúča sa vyvážená strava a zdravý životný štýl. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Balenie obsahuje 100 ml výživového doplnku: 20 porcií po 5ml (1 lyžička) alebo 40 porcií po 2,5 ml (1/2 lyžičky).

UPOZORNENIE

Nepoužívajte v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek prípravku. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Neužívajte v prípade osôb s tendenciou k tvorbe obličkových kameňov a trpiacich nefrolitiázou. Skladujte pri teplote do 25°C. V letných mesiacoch teplota v bytoch bežne presahuje 25°C, preto odporúčame aj vtedy produkt skladovať v chladničke, lebo môže dôjsť k jeho poškodeniu. Po otvorení je potrebné produkt skladovať vždy v chladničke a spotrebovať najneskôr do 2 mesiacov.

Aktívna zložka:

5 ml (caa 1 lyžička) 1000 mg (1250%)*

 / 2,5 ml ) (caa 1/2 lyžičky) 500 mg (625%)*

*(RVH) Referenčnej výživovej hodnoty

Zloženie:

Voda, vitamín C (L-askorbát sodný, kyselina L-askorbová), stužovadlo (glycerol), emulgátor (lecitín (zo slnečnice)), stabilizátor (maltitol), vitamín E (DL-alfa-tokoferylacetát), prírodná citrónová aróma.

Výrobca: Spoločnosť WellU 

 

Wellu, Larens

5 ml (caa 1 lyžička) 1000 mg (1250% dennej odporúčanej dávky)
2,5 ml ) (caa 1/2 lyžičky) 500 mg (625% dennej odporúčanej dávky)