Načo kupujete neúčinné Céčko?

Zdá sa až neuveriteľné, že väčšina ľudí stále kupuje vitamín C vo forme samotnej kyseliny askorbovej. Aj vy sa rozhodujete podľa ceny a množstva vitamínu C, ktoré je uvedené na obale?

Jednoduchá otázka: Myslíte, že v ovocí či zelenine, nájdete len samotný vitamín C a nič iné?

Odpoveď je asi každému jasná. Vitamín C sa v potrave vždy nachádza spolu s ďalšími látkami, napr. rôznymi flavonoidmi, ktoré zvyšujú vstrebateľnosť na maximum a potom aj z malého množstva získate viac ako z výživového doplnku, ktorý obsahuje len kyselinu askorbovú. Niektorí výrobcovia, aby sa nepovedalo, primiešajú pár miligramov napr. šípok, čo je však zanedbateľné množstvo. Aby aspoň z časti napodobnili prírodu, museli by ho tam pridať toľko, koľko kyseliny askorbovej. To by však stálo viac než čistá kyselina askorbová, ktorá je extrémne lacná. Ľudia si pri tomto vitamíne zvykli na nízke ceny, a tak sa stráca priestor na kvalitu. No spýtajte sa sami seba: Načo je vám lacné, ale neúčinné Céčko?

Aké riešenie ponúkame? Ak nechcete zbytočne mrhať peniazmi, užívajte to čo má zmysel. Posúďte sami. Poznáte lepší výživový doplnok s vitamínom C, než je tento zo šípok? Ak áno, dajte nám vedieť. Radi ho zaradíme do ponuky, aby ste mali k dispozícii len to najlepšie. Aké kritéria by mal spĺňať kvalitný výživový doplnok zameraný na vitamín C?

  1. Aby bol ľudským organizmom čo najlepšie využiteľný, mal by na každý gram kyseliny askorbovej obsahovať rovnaké množstvo bioflavonoidov alebo iných častí ovocia, v ktorých sa vitamín C prirodzene nachádza, alebo by mal byť v lipozomálnej forme. V takom prípade aj z nižšej dávky organizmus využije viac, než z veľkej dávky.
  2. Nemal by byť vo forme tabletky, ale vo forme kapsúl alebo čistého prášku, aby ste zbytočne organizmus nezaťažovali zbytočnými a tiež škodlivými chemickými látkami, ktoré sú v tablete len na to, aby držala pokope.
  3. Ak ide o tekutý lipozomálny vitamín C, mal by byť v sklenenej fľaške a nie v plastovej.

 

Spĺňa váš vitamín C tieto kritéria? Náš áno.

Tu ho nájdete (kliknite na obrázok):

Vitamín C zo šípok so zinkom 150 g