Topinambur (Prírodný inulínový koncentrát - PIK)

 
 

Potrava pre probiotiká. Dnes sa mnoho hovorí o dopĺňaní črevnej mikroflóry probiotickými kultúrami. Už menej sa hovorí o potrave (prebiotikum), ktorú tieto baktérie potrebujú pre svoje prežitie.

Dostupnosť Skladom
6,70 €    
Kód tovaru 400237
Značka Siberian Wellness
Kategória Zobraziť všetky produkty
 

Topinambur (Prírodný inulínový koncentrát - PIK)

Dnes sa mnoho hovorí o dopĺňaní črevnej mikroflóry probiotickými kultúrami. Je tomu tak pretože už mnoho štúdii potvrdilo, že výsledkom dobre fungujúcej mikroflóry je lepšie trávenie, dobre fungujúca imunita, vstrebávanie potrebných výživných látok, vrátane vitamínov a minerálov, predchádzanie infekčným hnačkám, črevným zápalom atď. Už menej sa hovorí o potrave (PREbiotikum), ktorú tieto baktérie potrebujú pre svoje prežitie. Bez dodávania tejto pre nich nevyhnutnej potravy nemôže dôjsť k ich dostatočnému rozmnoženiu, bez ohľadu na množstvo dodávaných probiotických baktérii. Touto potravou sú rozpustné vlákniny medzi ktoré patrí inulín z Topinambura. Práve z tohto dôvodu je určite vhodné užívať s probiotikami aj Topinambur.

Probiotika a prebiotika je vhodné užívať viackrát ročne, najmä po užívaní antibiotík alebo pri rôznych bakteriálnych a vírusových ochoreniach, keďže stav črevnej mikroflóry určuje, ako kvalitne bude fungovať imunitný systém. Topinambur a jeho zložka inulín je vlastne potravou pre prospešné baktérie črevnej mikroflóry, a preto je vhodné ho užívať (jesť) aj celoročne. Neobsahuje žiadne prídavné látky, iba koreň rastliny. K tomu je veľmi chutný, má sladkú chuť, môžte ho používať aj na zahnanie chuti na sladké a pomôžete tým svojmu zdraviu.

Náš tip pre Vás:

Topinambur – najzdravšia potravina do nezdravej doby (článok)

Kvalitné probiotiká nájdete TU

Zloženie: Slunečnica topinambur (Helianthus tuberosus) (prášok): 75 g

Spôsob užívania: 1-3 g prášku (kávová lyžička), zaliať vodou, premiešať a vypiť ráno alebo je možné topinamburový prášok rozmiešať aj v jogurte. Užívanie je možné pred jedlom, ale aj po jedle. Užívať preventívne vo dvoch 20-týždenných cykloch s 10-týždennou prestávkou.  

Hmotnosť: 75 g 

Doporučenú dávku nie je vhodné prekračovať.

Individuálna neznášanlivosť komponentov biologicky aktívneho doplnku stravy.

Pred užívaním sa odporúča lekárska konzultácia.

Prípravok musí byť uchovávaný mimo dosahu deti!

Neslúži ako náhrada pestrej stravy.

Neobsahuje lepok ani laktózu. Doba použiteľnosti je vyznačená na obale.

Uchovávajte na chladnom a suchom mieste pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia.

Výrobca: Laboratórium moderného zdravia, s.r.o., Rusko, 633004 Berdsk, Novosibirska oblasť, ul. Himzavodskaja č 11/20

 

Sibírske zdravie, Siberian Wellness

 

 

 

Hmotnosť: 75 g