Reishi - Známa huba dlhovekosti + video

Huba Reishi, nazývaná tiež Leskokôrka obyčajná alebo Ganoderma Lucidum je známa už viac než 2500 rokov a to vďaka svojím všestranným účinkom pre ktoré bola nazývaná hubou dlhovekosti. V Japonsku je používaná bežne a jej obyvatelia patria k ľuďom s vysokým vekom dožitia. Čínska medicína ju tiež používa bežne, dokonca Reishi je tam súčasťou oficiálnych liekopisov, čo znamená, že lekári v Číne ju môžu predpisovať ako oficiálne liečivo.

Reishi huba

Výsledky čínskej medicíny patria k všeobecne uznávaným a možno aj tieto fakty vedú mnohých vedcov k neustálemu skúmaniu tejto huby.

Keby sme mali len v krátkosti zhrnúť známe fakty o tejto hube, boli by to tieto: 

Imunita

Reishi obsahuje rôzne druhy polysacharidov najmä beta-glukán, preto má vplyv na posilnenie imunitného systému. Súvisí s tým aj jej antibakteriálny a antivirálny účinok.

Pečeň

Vie byť veľmi nápomocná pri regenerácii a posilnení funkcie pečene.

Pravdepodobne je to aj vďaka obsahu germánia, ktorého má viac ako ženšen. Tento prvok dokáže zásobovať organizmus kyslíkom a vyplavovať toxické látky.

Zmiernenie nežiaducich účinkov pri liečbe rakoviny

Je vhodným prostriedkom pre ľudí podstupujúcich liečbu rakoviny pomocou chemoterapie alebo rádioterapie.

Cholesterol

Ďalšou uznávanou vlastnosťou Reishi je znižovanie cholesterolu v organizme, a teda ochrana pred kardiovaskulárnymi ochoreniami (Samozrejme, to neznamená, že reishi umožňuje jesť piate cez deviate). :-)

Krvné zrazeniny      

S kardiovaskulárnymi ochoreniami súvisí aj tvorba trombov (krvných zrazenín) a Reishi môže byť v tomto smere nápomocná.

Artritída

Ľudia, ktorí trpia artritídou, môžu mať z tejto huby úžitok, vzhľadom na to, že tlmi zápalové procesy aj pomocou terpenoidov ako kyselina ganodermová a lucidová. Vedci predpokladajú, že tieto látky môžu stáť aj za jej pozitívnymi účinkami pri problémoch s pamäťou.

Pôsobí pri uvoľňovaní histamínu preto je odporúčaná alergikom.

Dôležité je uvedomiť si, že nejde o zázrak aj keď to tak na prvý pohľad môže vyzerať. Ide skôr o možnosti, ktoré ponúka „Tradičná čínska medicína,“ kde sa podpornou liečbou – pomocou výťažkov zo špecifických nutričných húb či už ide o Reishi alebo spolu s inými ako Cordyceps, Maitake a Shiitake dajú dosiahnuť veľmi priaznivé výsledky pre organizmus s možnosťou predĺžiť si aktívny život. Ale práve zmienka o podpornej liečbe tu má veľký význam, pretože nie je dôvod zabudnúť na všetko čo nám poskytuje aj súčasná moderná medicína. Najlepšie výsledky sa vždy dosiahnu kombináciou viacerých postupov, kde vhodnosť toho ktorého postupu majú určovať výsledky a nie emócie, túžby alebo peniaze.

Užívanie Reishi je dobré kombinovať s vitamínom C, pretože ten zosilňuje využitie polysacharidov z tejto huby, čím sa ešte viac zvýši už aj tak veľký antioxidačný potenciál samotnej Reishi, keďže obsahuje mnoho vitamínov a minerálnych látok, ktoré majú aj pozitívny vplyv na PH organizmu.

 V prípade záujmu o kvalitný výťažok z Reishi kliknite tu:
Reishi MycoMedica 90 kapsúl

 

VIDEO o liečbe hubami odvysielané v televízii TA3:

UPOZORNENIE

Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku je potrebné sa pred začatím užívania Reishi poradiť s vašim lekárom pretože Reishi tiež znižuje krvný tlak.

Ak užívate antikoagulačné lieky na prevenciu pred „zrážaním krvi“ pri kardiovaskulárnych ochoreniach je potrebné sa pred začatím užívania Reishi poradiť s vašim lekárom pretože Reishi obsahuje adenozin, ktorý tiež znižuje zrážanie krvi.

Ak užívate lieky z dôvodu autoimunitných ochorení je potrebné sa pred začatím užívania Reishi poradiť s vašim lekárom pretože Reishi má vplyv na imunitu.