Medved Probio HIT 60 g prášok

 
 

Probiotický prášok vhodný pri histamínovej intolerancii. Zoznam všetkých probiotických produktov

Dostupnosť Skladom
23,50 €    
Kód tovaru 000175
Značka Medveď natural
Kategória Probiotika
 

Probio HIT 60g

 

 

Zoznam všetkých probiotických produktov 

 

Probio HIT je dobre tolerovaný probiotický prípravok zo 6 kultúr, určený pri histamínovej intolerancii, problémoch s trávením laktózy, s hnačkami alebo zápaloch čreva. Výrobok je vhodný aj pre deti.

Probio HIT obsahuje obzvlášť dôležité kultúry Bifidobacterium infantis a Bifidobacterium longum, ktoré majú účinok znižujúci histamín. Bifidobacterium infantis má tiež regulačný účinok na črevné zápaly a je vhodný pri syndróme dráždivého čreva. Ostatné kmene, ktoré sa nachádzajú vo výrobku Probio HIT netvoria žiadny histamín, ale ani tyramín (látka, ktorá znižuje odbúravanie histamínu v čreve). Viac o jednotlivých baktériach v tomto produkte sa dočítate nižšie.

Odporúčané dávkovanie: Pri prvom použití začnite 1 zarovnanou odmerkou denne a v priebehu 2 týždňov zvýšte na 3 odmerky denne. Odporúčanú dennú dávku užite ráno pred jedlom rozmiešanú v studenej alebo vlažnej vode. Ak nemôžete užiť ráno, užite vždy nalačno (minimálne 1,5 hodiny po jedle) a súčasne aspoň 20-30 minút pred jedlom. Pri veľmi citlivom trávení a chronických ochoreniach zvoľte ešte pomalšie navyšovanie. Začnite polovicou odmerky a veľmi opatrne dávku zvyšujte, sledujte pritom reakcie.

 

1 odmerka (0,7 g) . . počet kultúr 1,7 x 109 CFU

2 odmerky (1,4 g) . počet kultúr 3,4 x 109 CFU

3 odmerky (2,1 g) . počet kultúr 5,1 x 109 CFU

 

Odmerka je priložená v balení.

 

Zloženie: Nutrióza, obsiahnuté kultúry: Bifidobacterium breve, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus rhamnosus.

 

Obsah balenia: 60g

 

Bez lepku, laktózy, fruktózy, umelých aróm a konzervačných látok, vhodné pre vegánov.

 

Ak súčasne užívate antibiotika, užite odporúčanú dennú dávku až po 2 hodinách od užitia antibiotík.

 

Neprekračujte denné odporúčané množstvo. Doplnok výživy neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.

Skladovanie: v suchu pri teplote 8 až 23 °C. Udržujte mimo dosahu malých detí.

 

Vyrobené v Nemecku.

 

Na čo slúžia a čo v tele podporujú bakteriálne kmene v tomto produkte:

Bifidobacterium breve: netvorí histamín, prirodzene sa nachádza v zdravom mikrobióme tráviaceho traktu a tiež vo vagíne, zabezpečuje kyslé prostredie, čím zabraňuje množeniu plesní/ vaginálnych plesní a patogénnych baktérií, pomáha regulovať plynatosť, meteorizmus a hnačku, čo je vhodné hlavne pri syndróme dráždivého čreva a iných zápalových ochoreniach čreva.

Bifidobacterium lactis: neprodukuje histamín, podporuje zdravú črevnú bariéru, aby neprepúšťala patogény do tela, pomáha zlepšiť stav pokožky pri ekzéme u detí.

Bifidobacterium infantis: odbúrava histamín, pôsobí proti zápalu v čreve a proti syndrómu dráždivého čreva, pôsobí proti patogénom, prirodzene sa vyskytuje v zdravom mikrobióme u detí, potláča alergické reakcie, znižuje plynatosť, meteorizmus a hnačky.

Bifidobacterium longum: odbúrava histamín, zmierňuje zlú toleranciu laktózy tým, že pomáha tráveniu laktózy, tým pozitívne vplýva na hnačky a zmierňuje nepríjemné pocity. Udržuje kyslé prostredie a tým zabraňuje množeniu patogénov, pomáha predchádzať alergickým reakciám, aj intoleranciám po antibiotickej liečbe, vďaka svojim podporným účinkom na imunitu pomáha tiež chrániť pred chrípkou, vhodné užívať aj pred a počas peľovej sezóny, lebo zmierňuje alergické reakcie.

Lactobacillus gasseri: neprodukuje histamín, zmierňuje zlú toleranciu laktózy tým, že pomáha tráveniu laktózy tým pozitívne vplýva na hnačky a zmierňuje nepríjemné pocity, pomáha redukovať telesný tuk najmä v oblasti brucha, zmierňuje alergické príznaky.

Lactobacillus rhamnosus: neprodukuje histamín, pozitívne vplýva na hnačky, pozitívne vplýva na infekcie dýchacích ciest, pomáha predchádzať ochoreniam urogenitálneho traktu.Ako dokáže črevo vyviezť zápal do iných častí tela?

Niektoré slovné spojenia v spoločnosti zľudoveli. Medzi ne patrí aj to, že črevo je centrom imunity. Ak sa povie imunita často sa nám vynoria, vírusy, baktérie ale aj zápaly. A nechcené zápaly sú asi najčastejším problémom modernej doby.

Zápaly, zápaly kde vás ľudia berú?

Niekedy ľudia ani netušia odkiaľ sa môže brať príčina ich zdravotného problému. Jednou z možných príčin zápalov je črevo. V čreve sa totiž nenachádzajú len priateľské baktérie, ktoré nám pomáhajú, ale aj baktérie ktoré dokážu tvoriť zápalové látky ako napr. histamín.

Príliš veľa histamínu môže ľuďom spôsobiť:

– príznaky podobné alergiám

– bolesti hlavy (migrény)

– gastrointestinálne ťažkosti ako bolesť žalúdka, hnačka, plynatosť

– vyrážky

– návaly horúčavy vrátane začervenania tváre

– svrbenie

– slzenie očí

– nádchu

– astmatické záchvaty

– triašku

– silnú zimnicu

– horúčku

– poruchy koncentrácie

– závraty

– menštruačné bolesti spojené s kŕčmi

– neschopnosť otehotnieť

– nespavosť

– atď.

Ak sa v čreve nachádza málo baktérií urdžiavajúcich črevo zdravo kyslé, premnožia sa baktérie tvoriace histamín. Môže sa to udiať napr. po antibiotickej liečbe, ktorá zničí aj zdraviu prospešné baktérie udržiavajúce črevo dostatočné kyslé a tým brániace nadmernej tvorbe histamínu.

Preto ak pozorujete príznaky vymenované vyššie, skúste si položiť otázku, či sa vo vašom tele netvorí viacej histamínu a tento histamín sa následne dostáva z čreva do ostatných častí tela a je príčinou vašich zdravotných problémov.

Preto Probio HIT obsahuje baktérie, ktoré okrem iného aj pomáhajú odbúravať histamín v čreve.

O tomto by mali alergici vedieť a neustále si to pripomínať

Alergie a to nielen potravinové sú na vzostupe. Alergia je imunologická reakcia (zápalová) a pri alergiách stráca imunita človeka schopnosť tolerovať bezvýznamnú látku (alergén). Alergén pritom neohrozuje zdravie človeka, napriek tomu imunita reaguje zápalom (alergickou reakciou). Pri alergických reakciách je nadmerne aktivovaná časť imunity, ktorá sa nazýva TH2.

Pri akejkoľvek terapii u alergikov by sa táto dominancia TH2 mala brať ako základ riešenia. Zníženie dominancie TH2 znižuje alergické reakcie. Imunita má na zníženie dominancie TH2 svoje prirodzené mechanizmy. A tieto by sa mali v rámci terapie aktivovať. Dôležité je to preto, lebo nadmerne aktivovaná TH2 imunita tvorí látky, ktoré dráždia sliznice, kožu a aktivujú neprimerané reakcie tela.

Jedným z terapeutických krokov je preto vyrovnávanie zápalových reakcii TH2 imunity protizápalovými opatreniami imunity. Na protizápalové opatrenia v tele existuje samostatná divízia v imunitnom systéme. Akýsi hasiči zápalov a alergických reakcií. A týchto hasičov zápalu treba pri alergiách podporiť.

Rôzne štúdie ukazujú, že pri prevencii a aj liečbe alergických a atopických ochorení u detí, ako sú atopická dermatitída, astma, senná nádcha a potravinové alergie zohrávajú dôležitú úlohu probiotiká. Tieto znižujú dominanciu TH2 imunity a podporujú cez látky svojho metabolizmu hasičov zápalov, ktorí tlmia nadmernú aktivitu TH2 imunity.

Pre alergikov je najlepšie používať viacdruhový produkt, ktorý obsahuje širokú škálu bakteriálnych kmeňov. Probiotiká sa môžu a mali by sa brať trvale, aby sa ich účinky mohli optimálne rozvíjať.

Bifidobaktérie môžu mať pozitívny vplyv na zdravie pri týchto ochoreniach:

– ochorenie čriev vrátene prevencie hnačiek u dojčiat a detí

– cestovateľská hnačka u dospelých

– sú vhodné pri regenerácii čreva po užívaní antibiotík alebo po ožarovaní

– pri liečbe ulceróznej kolitídy

– pri kožných ochoreniach vrátanne atopického ekzému

– pri chrípkach a nachladnutiach

– pri neznášanlivosti laktózy

– pri problémoch s pečeňou

– pri rakovine

– pri podpore imunity

– pri lýmskej borelióze

– pri histamínovej intolerancii

– pri znižovaní cholesterolu

– pri zápchach

– sú vhodné pri liečbe helicobaktera

– pri alergiách

Zdroj Wang, H. T. et al. (2019): The Role of Probiotics in Preventig Allergic Disease. Children (Basel). 6(2).
Guvenc, I. A. et al. (2016): Do probiotics have a role in the treatment of allergic rhinitis? A comphrehensive systematic review and meta-analysis. Am j Rhinol Allergy. 30(5): 157-75.

1 balenie: 60 g