Medveď natural Stopbol 60 kapsúl

 
 

Stopbol na kĺby a pohybový aparát s keratínom a nedenaturovaným kolagénom typu II.

Dostupnosť Skladom
26,90 €    
Kód tovaru 000249
Značka Medveď natural
Kategória Bolesti kĺbov a svalov
 

Stopbol 60 kapsúl

 

Stopbol na kĺby a pohybový aparát s keratínom a nedenaturovaným kolagénom typu II.

 

Stopbol je výrobok, kde sú použité 2 klinicky testované suroviny a veríme, že vám pomôžu pri zlepšovaní vášho zdravia. Tí, ktorí trpíte artrózou, viete čo sú to bolesti bedrových kĺbov, kolien, chrbtice, ramien, lakťov či drobných kĺbov rúk, zápästí či palcov na nohách. Práve na to sú potrebné kvalitné zložky ako sú keratín a kolagén typu II. Keďže obsahuje špičkový keratín, vedľajším účinkom bude zlepšenie kvality vlasov, pokožky a nechtov. Tak dúfam, že tento vedľajší účinok mu odpustíte :-)

Niekoľko klinických štúdií ukázalo, že nedenaturovaný kolagén typu II je prospešný pre kĺby nielen u ľudí s osteoartrózou, ale aj u zdravých ľudí ako prevencia.

 

Odporúčaná denná dávka dospelého: 2 kapsuly denne zapiť dostatočným množstvom vody. Ešte lepší výsledok dosiahnete ak budete Stopbol užívať s produktom Synchrovitals VI

 

Zloženie: Hydrolyzovaný keratín, vláknina z Akácie senegálskej (Acacia senegal), kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza, nedenaturovaný kolagén Collavant n2, protihrudkujúca látka: rastlinný stearan horečnatý

Pôvod základnej zložky: EU

Upozornenie: Nádobku uchovávajte uzatvorenú, mimo dosahu malých detí. Prípravok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte v uzatvorenej nádobe, v suchu, pri teplote do 25 °C, chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Množstvo účinných látok

2 kapsuly

Hydrolyzovaný keratín

500 mg

Akáciová vláknina

460 mg

Nedenaturovaný kolagén
Collavant n2

40 mg

Bez lepku, bez farbív, bez GMO

 

V čom je Stopbol iný?

 

Bolesti kĺbov patria medzi veľmi časté zdravotné problémy. Bolesti kĺbov sú často spojené s artrózami. Artrózy postihujú bedrové kĺby, kolená, chrbticu, ramená, lakte či drobné kĺby rúk, zápästia či palcov na nohách. Bolesti spojené s artrózou sa najskôr prejavujú po väčšej námahe. Ako ochorenie /zápal postupuje bolesti sa objavujú aj v pokoji.

 

Každého koho trápia bolesti kĺbov, by sa mal sústrediť na tlmenie zápalov a podporu protizápalovej aktivity, pretože tieto bolesti sú spojené zo zápalovými procesmi prebiehajúcimi v kĺboch. Následkom zápalov nie je len bolesť, ale aj stuhnutosť kĺbov, s tým, že kĺby je potrebné rozhýbať.

 

Výrobok Stopbol obsahuje 2 klinicky študované prémiové suroviny pôsobiace proti zápalu v kĺboch. Ide o:

 

1.) Hydrolyzovaný keratín

 

V priebehu starnutia sa znižuje schopnosť tela vytvárať si keratín. Keratin pritom nie je dôležitý len pre vlasy, pokožku, čo asi mnohí z vás poznajú, ale dôležitý je aj pre kĺby. Doplniť keratín však nie je jednoduché. Keratín nemôže byť absorbovaný ľudským telom. Napriek tomu existuje riešenie, ktoré ho umožňuje do tela doplniť. Tým riešením je upraviť keratín na hydrolyzovaný keratín.

 

Hydrolyzovaný keratín použitý v Stopbole dokáže byť na 96% absorbovaný telom. Je to preto, lebo v hydrolyzovanom keratíne sú bielkovinové častice menšie ako mnohé konkurenčné keratíny a 8x menšie ako v kolagénoch.

 

Hydrolyzovaný keratín podporuje procesy nevyhnutné pre vývoj, tvorbu a regeneráciu chrupaviek a kĺbov. Hydrolizovaný keratín znižuje v kĺboch tvorbu zápalovej látky s názvom Interleukín-1β, ktorá je dôležitým znakom artritídy a osteoartritídy. Interleukín-1β podporuje zápal, bolesť a rozpad tkaniva. Znížením Interleukínu-1β sa znižuje zápal kĺbov, stuhnutosť kĺbov ako aj bolesť kĺbov.

 

  1. Ďalšou dôležitou látkou v produkte Stopbol je nedenaturovaný kolagén typu II, ktorý je dobre tolerovaný imunitou a na rozdiel od konkurenčných produktov ho telo reálne dokáže použiť kde je to potrebné. Hlbšie vysvetlenie nižšie.

 

Collavant n2 - nedenaturovaný (prirodzený, nezmenený) kolagén typu II sa získava špeciálnym výrobným procesom, pričom kolagén zostáva v nedenaturovanej (prirodzenej, nezmenenej) forme. Mechanizmus účinku nedenaturovaného kolagénu typu II. je zaujímavý a odlišný od iných doplnkov s obsahom kolagénu pre zdravie kĺbov, ktorých je dnes na trhu veľa.

 

Nedenaturovaný kolagén typu II pôsobí prostredníctvom orálnej tolerancie. Skúsim vám to vysvetliť čo to orálna tolerancia je a prečo je pre zdravie kĺbov dôležitá.

 

Po zjedení nedenaturovaného kolagénu II. typu sa tento kolagén dostane do tenkého čreva. V tenkom čreve sú ostrovčeky, kde sa sústreďujú bunky imunitného systému. Tieto imunitné bunky sa kontaktujú s nedenaturovaným kolagénom typu II. Imunitné bunky v tenkom čreve vďaka kontaktu s nedenaturovaným kolagénom typu II. začnú vytvárať imunitnú toleranciu. Imunitná tolerancia je dôležitá na to, aby imunita nenapádala, tolerovala, telu vlastné štruktúry a neničila tak telo zápalom.

 

Imunitný systém v čreve komunikuje aj s inými časťami imunity v našom tele. Tento kontakt medzi črevom a kĺbmi vytvára podmienky na to, aby sa spustila v kĺboch tvorba protizápalových regulačných T buniek. Protizápalové regulačné T bunky tvoria v kĺboch látky, ktoré majú opravný účinok na kĺby a ukončujú zápaly. Toto je nesmierne dôležité pri zápaloch prebiehajúcich v kĺboch.

 

Niekoľko klinických štúdií ukázalo, že nedenaturovaný kolagén typu II je prospešný pre kĺby nielen u ľudí s osteoartrózou, ale aj u zdravých ľudí.

 

 

 

 

1 Balenie obsahuje 60 kapsúl