Dokázané: huba Hericium zlepšuje rast mozgových buniek a posilňuje pamäť

Neuropsychológ Frederic Meunier sa so svojím tímom rozhodol vedecky preskúmať zdravotné benefity huby, ktorá sa v tradičnej čínskej medicíne využíva už po celé stáročia. V predklinických štúdiách napokon zistili, že levia hriva skutočne zlepšuje rast mozgových buniek a posilňuje pamäť.

 

Hovorí sa, že Hericium erinaecus, známy aj pod názvami Korálovec ježovitý, či Levia hriva, má silu leva, lebo je kúzelníkom v oblasti nervovej regenerácie. Podľa jedného z autorov štúdie Ramona Martinez-Marmola z Queenlandskej univerzity by mohla huba potenciálne ochrániť ľudí pred rozvojom neurodegeneratívnych kognitívnych porúch.

 

Hericium erinaecus

V ázijských krajinách to nie sú jediné zdravotné benefity, na ktoré sa huba Hericium využíva.

 

  • Obľúbená je aj pre ochranu mozgových buniek, čím môže chrániť aj pred poškodením Alzheimerovou chorobou alebo demenciou. Konzumácia tejto huby však preukázateľne prospieva celému mozgu.
  • Regeneruje nervy. Látky, ktoré obsahuje, prispievajú k lepšej a rýchlejšej regenerácii nervov, napríklad po vážnej operácii alebo úraze.
  • Bojovník s úzkosťou. Hericium je veľký bojovník s úzkosťou a depresiou. Ak trpíte týmito ochoreniami alebo na sebe pozorujete len niektoré z ich symptómov, môže byť pre vás riešením práve špeciálna huba.
  • Optimalizuje trávenie. Hericium chráni pred bolestivými vredmi a pozitívne ovplyvňuje trávenie.
  • Štít srdca. Niektoré štúdie sa zaoberali aj tým, ako môže Hericium zapôsobiť na najdôležitejší orgán v tele – srdce. Zistili, že huba zabraňuje nezdravému zrážaniu krvi, a pôsobí tak ako prevencia pred mŕtvicou či infarktom.
  • Nápomocná je aj pri posilnení imunitného systému vzhľadom na vysoký podiel polysacharidov.

Predávkovanie levou hrivou podľa odborníkov nehrozí, dokonca ani pri vysokých dávkach by sa vám nemali objaviť žiadne vedľajšie účinky. Ale ako sa hovorí, všetko s mierou.

Na Slovensku je však zákonom chránená, za jej zber vám hrozí vysoká pokuta.

 

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk/zdravie/dokazane-huba-levia-hriva-podporuje-rast-nervov-a-zlepsuje-pamat/

 

 Kvalitný výťažok z Hericia kúpite u nás HERICIUM