Chaga 90 kapsúl

 
 

Chaga (ryšavec šikmý) je drevokazná huba, ktorá rastie hlavne na brezách. V ruskom ľudovom liečiteľstve je huba Chaga (Čaga) tradične využívaná ako liek mimo iné na rakovinu.

Dostupnosť Skladom
15 €    
Kód tovaru 086
Značka GreenFood Nutrition
Kategória Huby
 

GreenFood Chaga 90 kapsúl

Chaga (hrdzavec šikmý, Inonotus obliquus, Kabanoanatake), drevokazná huba je bohatá na veľké množstvo bioaktívnych látok. Chaga je vysoko cenená huba, ktorá má dlhú tradíciu v sibírskom, kórejskom, čínskom, severoeurópskom a škandinávskom ľudovom liečiteľstve. Bola oficiálne zapísaná v roku 1858 do oficiálneho ruského liekopisu ako protirakovinový prostriedok.Najkvalitnejšie druhy rastú na kmeňoch brezy. V tradičnej medicíne v Rusku a sa využíva mnoho storočí, kde si ju medzi prvými doprial aj cár Vladimir Monomach. V Ázii sa však používa niekoľko tisíc rokov. Prvé zmienky o pouzívaniu Chagy v tradičnej ázijskej medicíne pochádzajú zo severných oblastí Číny z obdobia pred 4000 rokmi. Chaga nebola neznáma ani pôvodným obyvateľom Japonska.
Obsahuje vitamíny a minerálne látky, melanín, vďaka ktorému má charakteristickú tmavú farbu, triterpénové zlúčeniny betulín a kyselinu betulínovú, ktoré Chaga získava zo svojho hostiteľa brezy. Jej obľuba je však založená na veľmi dôležitých polysacharidoch – beta glukánoch, flavonoidoch, steroloch či pteridínoch. Naše výrobky obsahujú Chagu pestovanú na kmeňoch brezy, na severe Číny (provincie Hei Long Jiang) a východnej Sibíri, kde je príroda človekom prakticky nedotknutá.

Balenie: 90 kapsúl

Spôsob užívania: Odporúčaná denná dávka je 1 kapsula 2x denne, najlepšie pred jedlom. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Predpokladaná doba užívania 1 balenia: 45 dní
. Odporúčame užívať s vitamínom C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vitamín C z Aceroli so šípkami.

 

Obsah látok v dennej dávke 2 kapsuly
Chaga (extrakt, 30 % polysacharidov) 1 000 mg

 

Zloženie: Chaga (huba) extract 30 % polysacharidov, rastlinná kapsula z Hypromelóza (HPMC - Empty Hard capsule from hypromeloza).

Upozornenie na obale: 
Doplnok stravy. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. V tehotenstve a pri dojčení je vhodná konzultácia s lekárom. Ukladajte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Minimálna trvanlivosť uvedená na obale.

Celý výrobný proces je certifikovaný podľa IFS Food. Prečo sme nahradili certifikáciu ISO 22000:2018 za IFS Food?
IFS Food je celosvetovo uznávaná certifikácia bezpečnosti a kvality potravinových produktov určená pre audity kvality výrobných procesov a produktov. Jednotný medzinárodne uznávaný potravinový štandard umožňuje zaistiť celosvetovo uznávanú konzistentnú bezpečnosť a najvyššiu možnú kvalitu potravín. Na tvorbe štandardov IFS sa podieľali nemecké (HDE), francúzske (FCD) a talianske (ANCC, ANCD) maloobchodné zväzy v spolupráci s výrobcami.

O čom vypovedá IFS certifikácia?

  • o vysokej kvalite použitých surovín
  • o vysokom štandarde skladovania surovín
  • o maximálnej kvalite celého procesu výroby
  • celosvetovo zvyšuje dôveryhodnosť produktov a značiek

Značka: GreenFood Nutrition ČR

1 Balenie obsahuje 90 kapsúl