MycoMedica Hericium 90 kapsúl

 
 

Ochrana pred Alzheimerovou chorobou, demenciou, regenerácia nervov, bojovník s úzkosťou, trávenie, zrážanie krvi, žalúdok a slezina.

Dostupnosť skladom 1 kus
24,90 €    
Kód tovaru 006V
Značka MycoMedica
Kategória Huby
 

MycoMedica Hericium (korálovec ježovitý) 90 kapsúl

 

Hericium (korálovec ježovitý) má svoje pevné miesto v tradičnej čínskej medicíne, kde túto hubu využívajú aj pre jeho schopnosť harmonizovať žalúdok a slezinu.

Starí čínski a japonskí lekári dokázali využiť jeho funkciu An Shen (upokojiť ducha) a poznali tiež jeho priaznivý vplyv na posilnenie mentálnych funkcií.

Štúdia s Hericiom

Neuropsychológ Frederic Meunier sa so svojím tímom rozhodol vedecky preskúmať zdravotné benefity huby, ktorá sa v tradičnej čínskej medicíne využíva už po celé stáročia. V predklinických štúdiách napokon zistili, že levia hriva skutočne zlepšuje rast mozgových buniek a posilňuje pamäť.

 

Hovorí sa, že Hericium erinaecus, známy aj pod názvami Korálovec ježovitý, či Levia hriva, má silu leva, lebo je kúzelníkom v oblasti nervovej regenerácie. Podľa jedného z autorov štúdie Ramona Martinez-Marmola z Queenlandskej univerzity by mohla huba potenciálne ochrániť ľudí pred rozvojom neurodegeneratívnych kognitívnych porúch.

 

Hericium erinaecus

V ázijských krajinách to nie sú jediné zdravotné benefity, na ktoré sa huba Hericium využíva.

 

 • Obľúbená je aj pre ochranu mozgových buniek, čím môže chrániť aj pred poškodením Alzheimerovou chorobou alebo demenciou. Konzumácia tejto huby však preukázateľne prospieva celému mozgu.
 • Regeneruje nervy. Látky, ktoré obsahuje, prispievajú k lepšej a rýchlejšej regenerácii nervov, napríklad po vážnej operácii alebo úraze.
 • Bojovník s úzkosťou. Hericium je veľký bojovník s úzkosťou a depresiou. Ak trpíte týmito ochoreniami alebo na sebe pozorujete len niektoré z ich symptómov, môže byť pre vás riešením práve špeciálna huba.
 • Optimalizuje trávenie. Hericium chráni pred bolestivými vredmi a pozitívne ovplyvňuje trávenie.
 • Štít srdca. Niektoré štúdie sa zaoberali aj tým, ako môže Hericium zapôsobiť na najdôležitejší orgán v tele – srdce. Zistili, že huba zabraňuje nezdravému zrážaniu krvi, a pôsobí tak ako prevencia pred mŕtvicou či infarktom.
 • Nápomocná je aj pri posilnení imunitného systému vzhľadom na vysoký podiel polysacharidov.

Predávkovanie levou hrivou podľa odborníkov nehrozí, dokonca ani pri vysokých dávkach by sa vám nemali objaviť žiadne vedľajšie účinky. Ale ako sa hovorí, všetko s mierou.

Na Slovensku je však zákonom chránená, za jej zber vám hrozí vysoká pokuta.

 

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk/zdravie/dokazane-huba-levia-hriva-podporuje-rast-nervov-a-zlepsuje-pamat/

 

V súčasnosti sa skúma vplyv Hericia na produkciu NFG (nervového rastového faktoru). V tradičnej čínskej medicíne sa Hericium využívalo najmä pre jeho schopnosť harmonizovať žalúdok a slezinu. Podobne ako iné medicinálne huby je aj Hericium bohaté na polysacharidy ‒ beta glukány, minerály, stopové prvky, špecifické pre neho sú tiež diterpenoidy – hericenony a erinaciny. Ďalšími významnými zložkami Hericia sú kyselina palmitová, cukorný alkohol threitol a D-arabinitol alebo provitamín D2 a iné.

Dávkovanie:

 • zvýšená dávka: 3–10 kapsúl denne (je vhodné poradiť sa s lekárom alebo praktikom čínskej medicíny)

 • bežná dávka: 1–2 kapsule denne

 • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať

 • kapsule užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle), zapíjajte vodou alebo slabým zeleným čajom

 • pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.

 • tento produkt veľmi dobre funguje v kombinácii s horčíkom v špeciálnej patentovanej forme ATA horčík.

Vďaka biofermentácii a následnému spracovaniu metódou horúcovodnej extrakcie ponúkame vysoko kvalitný výťažok z hericia v ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky:

min. 30 % polysacharidov (reálne býva 33-34 %).

Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu v rastlinných kapsulách.

Zloženie v 1 kapsule:

Hericium, Hericium erinaecus, 100% čistý extrakt - 500mg

Pomocné látky: bez pomocných látok, aditív a konzervantov.

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporučané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Produkty na týchto stránkach sú doplnky stravy. Nejde o lieky a nie je možné za predpísané lieky zamieňať.

Výrobca: TCM Point s.r.o. ČR1 Balenie obsahuje 90 kapsúl