MycoMedica Hericium 90 kapsúl

 
 

V tradičnej čínskej medicíne sa Hericium využívalo najmä pre jeho schopnosť harmonizovať žalúdok a slezinu.

Dostupnosť Skladom
24 €    
Kód tovaru 006V
Značka MycoMedica
Kategória Huby
 

MycoMedica Hericium (korálovec ježovitý) 90 kapsúl

 

Hericium (korálovec ježovitý) má svoje pevné miesto v tradičnej čínskej medicíne. Podľa nej dokáže Hericium vyrovnávať nerovnováhu yin a yangu v celom organizme.

V súčasnosti sa skúma vplyv Hericia na produkciu NFG (nervového rastového faktoru). V tradičnej čínskej medicíne sa Hericium využívalo najmä pre jeho schopnosť harmonizovať žalúdok a slezinu. Podobne ako iné medicinálne huby je aj Hericium bohaté na polysacharidy ‒ beta glukány, minerály, stopové prvky, špecifické pre neho sú tiež diterpenoidy – hericenony a erinaciny. Ďalšími významnými zložkami Hericia sú kyselina palmitová, cukorný alkohol threitol a D-arabinitol alebo provitamín D2 a iné.

Starí čínski a japonskí lekári dokázali využiť jeho funkciu An Shen (upokojiť ducha) a poznali tiež jeho priaznivý vplyv na posilnenie mentálnych funkcií.

Vďaka biofermentácii a následnému spracovaniu metódou horúcovodnej extrakcie ponúkame vysoko kvalitný výťažok z hericia v ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky:

min. 30 % polysacharidov (reálne býva 33-34 %).

Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu v rastlinných kapsulách.

Zloženie v 1 kapsule:

Hericium, Hericium erinaecus, 100% čistý extrakt - 500mg

Pomocné látky: bez pomocných látok, aditív a konzervantov.

Dávkovanie:

  • zvýšená dávka: 3–10 kapsúl denne (je vhodné poradiť sa s lekárom alebo praktikom čínskej medicíny)

  • bežná dávka: 1–2 kapsule denne

  • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať

  • kapsule užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle), zapíjajte vodou alebo slabým zeleným čajom

  • pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporučané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Produkty na týchto stránkach sú doplnky stravy. Nejde o lieky a nie je možné za predpísané lieky zamieňať.

Výrobca: TCM Point s.r.o. ČR1 Balenie obsahuje 90 kapsúl