Reishi Extrakt 120 kapsúl

 
 

Jej účinky sa spájajú najmä s podporou imunitného systému, detoxikáciou pečene, znižovaním hladiny cholesterolu a krvného tlaku.

Dostupnosť Skladom
15 €    
Kód tovaru GF300030
Značka GreenFood Nutrition
Kategória Huby
 

 Reishi extrakt (Leskokôrka obyčajná alebo Ganoderma Lucidum)

120 kapsúl (30% polysacharidov)

Huba Reishi, nazývaná tiež Leskokôrka obyčajná alebo Ganoderma Lucidum je známa už viac než 2500 rokov a to vďaka svojím všestranným účinkom pre ktoré bola nazývaná hubou dlhovekosti.

Čínska medicína ju tiež používa bežne, dokonca Reishi je tam súčasťou oficiálnych liekopisov, čo znamená, že lekári v Číne ju môžu predpisovať ako oficiálne liečivo. Výsledky čínskej medicíny patria k všeobecne uznávaným a možno aj tieto fakty vedú mnohých vedcov k neustálemu skúmaniu tejto huby. Keby sme mali len v krátkosti zhrnúť známe fakty o tejto hube, boli by to tieto:  

Imunita

Reishi obsahuje rôzne druhy polysacharidov najmä beta-glukán, preto má vplyv na posilnenie imunitného systému. Súvisí s tým aj jej antibakteriálny a antivirálny účinok.

Pečeň

Vie byť veľmi nápomocná pri regenerácii a posilnení funkcie pečene.

Pravdepodobne je to aj vďaka obsahu germánia, ktorého má viac ako ženšen. Tento prvok dokáže zásobovať organizmus kyslíkom a vyplavovať toxické látky.

Zmiernenie nežiaducich účinkov pri liečbe rakoviny

Je vhodným prostriedkom pre ľudí podstupujúcich liečbu rakoviny pomocou chemoterapie alebo rádioterapie.

Cholesterol

Ďalšou uznávanou vlastnosťou Reishi je znižovanie cholesterolu v organizme, a teda ochrana pred kardiovaskulárnymi ochoreniami (Samozrejme, to neznamená, že reishi umožňuje jesť piate cez deviate). :-)

Krvné zrazeniny      

S kardiovaskulárnymi ochoreniami súvisí aj tvorba trombov (krvných zrazenín) a Reishi môže byť v tomto smere nápomocná.

Artritída

Ľudia, ktorí trpia artritídou, môžu mať z tejto huby úžitok, vzhľadom na to, že tlmi zápalové procesy aj pomocou terpenoidov ako kyselina ganodermová a lucidová. Vedci predpokladajú, že tieto látky môžu stáť aj za jej pozitívnymi účinkami pri problémoch s pamäťou.

Pôsobí pri uvoľňovaní histamínu preto je odporúčaná alergikom.

Dôležité je uvedomiť si, že nejde o zázrak aj keď to tak na prvý pohľad môže vyzerať. Ide skôr o možnosti, ktoré ponúka „Tradičná čínska medicína,“ kde sa podpornou liečbou – pomocou výťažkov zo špecifických nutričných húb, či už ide o Reishi alebo spolu s inými ako Cordyceps, Maitake a Shiitake dajú dosiahnuť veľmi priaznivé výsledky pre organizmus s možnosťou predĺžiť si aktívny život. Ale práve zmienka o podpornej liečbe tu má veľký význam, pretože nie je dôvod zabudnúť na všetko čo nám poskytuje aj súčasná moderná medicína. Najlepšie výsledky sa vždy dosiahnu kombináciou viacerých postupov, kde vhodnosť toho ktorého postupu majú určovať výsledky a nie emócie, túžby alebo peniaze.

VIDEO o liečivých hubách

 

Balenie: 120 kapsúl

Odporúčaná denná dávka: 2 kapsuly denne, najlepšie pred jedlom. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Ponuka prírodného vitamínu C. 

Obsah látok v dennej dávke 2 kapsuly RHP*
Reishi (extrakt, 30 % polysacharidov) 1 000 mg **

*RHP - referenčná hodnota príjmu. **RHP nie je stanovená.

Zloženie: Reishi (Ganoderma lucidum, extrakt, 30 % polysacharidov), rastlinná kapsula z hypromelózy (hydroxypropylmetylcelulóza), protihrudkujúce látky (stearát horečnatý, oxid kremičitý).

Upozornenie: Výživový doplnok. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu a tme, pri teplote do 25 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Minimálna trvanlivosť do konca dátumu uvedeného na obale. 

Celý výrobný proces je certifikovaný podľa IFS Food. Prečo je nahradená certifikácia ISO 22000:2018 za IFS Food?
IFS Food je celosvetovo uznávaná certifikácia bezpečnosti a kvality potravinových produktov určená pre audity kvality výrobných procesov a produktov. Jednotný medzinárodne uznávaný potravinový štandard umožňuje zaistiť celosvetovo uznávanú konzistentnú bezpečnosť a najvyššiu možnú kvalitu potravín. Na tvorbe štandardov IFS sa podieľali nemecké (HDE), francúzske (FCD) a talianske (ANCC, ANCD) maloobchodné zväzy v spolupráci s výrobcami.

O čom vypovedá IFS certifikácia?

  • o vysokej kvalite použitých surovín
  • o vysokom štandarde skladovania surovín
  • o maximálnej kvalite celého procesu výroby
  • celosvetovo zvyšuje dôveryhodnosť produktov a značiek
 
Obsah balenia: 120 kapsúl