Dr. Jacobs Koenzým Q10 s vitaminmi a luteinom 100 porcií

 
 

Od 20. roku života klesá produkcia v tele produkcia koenzýmu Q10 až tak, že po štyridsiatke je ho polovica pôvodného množstva. Bunky sa potom stávajú náchylnejšie k poškodeniu, horšie využívajú energiu pre svoju existenciu a činnosť. Keď dôjde k poklesu koenzýmu Q10 v organizme pod potrebnú úroveň, môže sa to prejaviť jeho zníženou výkonnosťou, horšou toleranciou záťaže, únavou. Aj preto je obľúbený u športovcov alebo u ľudí s chronickými ochoreniami.

 

 

Dostupnosť Skladom
29 €    
Kód tovaru 000027
Značka Dr. Jacobs Medical
Kategória Všetky vitamíny a minerály
 

Koenzým Q10 s vitamínmi a luteínom 80 g (100 porcií)

Čistý koenzým Q10 z fermentácie.

Koenzým Q10 je látka, ktorá sa prirodzene nachádza v bunkách ľudského tela (napríklad v bunkách srdcového svalu, v mozgu, v pečeni), pretože si ho telo vytvára samo. Od 20. roku života jeho produkcia v tele klesá až tak, že po štyridsiatke je ho polovica pôvodného množstva. Bunky sa potom stávajú náchylnejšie k poškodeniu, horšie využívajú energiu pre svoju existenciu a činnosť. Keď dôjde k poklesu koenzýmu Q10 v organizme pod potrebnú úroveň, môže sa to prejaviť jeho zníženou výkonnosťou, horšou toleranciou záťaže, únavou. Aj preto je obľúbený u športovcov.

V prípade osôb, kde sa organizmus musí vyrovnávať s niektorými dlhodobo zaťažujúcimi ochoreniami (napr. cukrovka, vysoký tlak, angína pectoris, srdcová nedostatočnosť apod.), má udržanie normálnej hladiny koenzýmu Q10 ešte väčší význam.

Prijímame ho aj v strave, ale len v množstve 3-5 mg/deň, no jeho vhodná dávka je aspoň 30 mg/deň. Preto je vhodné užívať ho v doplnkoch s vysokou vstrebateľnoťou, ktorá sa zvyšuje ak sa užíva spolu s vitamínmi skupiny B. Preto je produkt v našej ponuke obohatený práve o tieto vitamíny a ešte ďalšie látky, napr. luteín pre lepší zrak a L-Karnitín či Taurín.   

K saturácii bunkových systémov koenzýmom Q10 dochádza najskôr po 2 – 4 týždňoch – to je minimálna doba užívania na dosiahnutie biologického účinku, preto treba byť trpezlivý.

Forma: prášok pre lepšie vstrebávanie cez ústnu sliznicu.

S luteínom, taurínom, L-karnitínom a B-vitamínmi, s prírodným sladidlom xylitol.

1 balenie má 80 g prášku (až 100 porcií)

Vysoká kvalita a čistota

Odporúčané dávkovanie: ráno alebo večer nechať v ústach rozpustiť 1 odmerku, alebo ráno a večer pol odmerky.

Upozornenie: Neprekračujete denné odporúčané dávkovanie. Udržujte mimo dosahu malých detí. Doplnok stravy neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Pri nadmernom užívaní môže pôsobiť laxatívne. Skladujte v suchu! Doplnok stravy so xylitolom.

Zloženie: sladidlo xylitol, taurín (29%), sójový lecitín, L-karnitín tartarát (9%), oxid kremičitý, koenzým Q10 (7%), luteínový koncentrát z nechtíka (3%), nikotínamid, riboflavín (B2), metylkobalamin (B12). Môže obsahovať stopy orechov.

80 g prášku (100 porcií)

Priemerná hodnota na:

1 denná dávka (800 mg)*

% NRV**

Koenzým Q10

50 mg

 

Vitamín B2

4,2 mg

300%

Niacín

16 mg NE

100%

Vitamín B12

7,5 µg

300%

Taurín

230 mg

 

L-karnitín

50 mg

 

Lecitín

93 mg

 

Kremík

16 mg

 

Luteín

5 mg

 

*1 odmerka, ** referenčná výživová hodnota, NE = ekvivalent niacínu

 

Výrobca: Dr. Jacobs Medical, Nemecko

Obsah balenia: 80 g (100 porcií)