Medveď natural Multi Magnesium 60 kapsúl

 
 

Multi Magnesium obsahuje rôzne formy horčíka, čím sa odlišuje od ostatných horčíkových produktov.

Dostupnosť Skladom
14 €    
Kód tovaru 1703
Značka Medveď natural
Kategória Všetky vitamíny a minerály
 

Multi magnézium 60 kapsúl

Multi magnézium je doplnok stravy, ktorý obsahuje rôzne formy horčíka, ktoré sú určené na podporu a udržanie zdravia. Horčík je dôležitý minerál, ktorý je nevyhnutný pre mnoho fyziologických funkcií v tele, vrátane podpory zdravia svalov, nervového systému a srdca. Vhodný pre ľudí, čo majú nedostatok horčíka, alebo mu chcú predchádzať a nevyhovuje im produkt s bylinami v jednej forme od Siberian Wellness.

1 balenie: 60 kapsúl

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom tekutín.

Zloženie: bisglicynát horečnatý, malát horečnatý, horečnaté soli kyseliny ortofosforečnej, horečnaté soli kyseliny citrónovej, hydroxypropyl-metylcelulóza, glukónan horečnatý, mliečnan horečnatý, magnézium L-askorbát.

Výživové hodnoty

na dennú dávku

(2 kapsule)

% RVH1
Vitamín C 28,1 mg 35 %
Horčík 251 mg 67 %
z toho:    
malát horečnatý 70 mg

-

horečnaté soli kyseliny ortofosforečnej 70 mg

-

horečnaté soli kyseliny citrónovej 50 mg

-

bisglycinát horečnatý 48 mg

-

gukónan horečnatý 5,3 mg

-

mliečnan horečnatý 4,6 mg

-

magnézium L-askorbát 3,1 mg

-

1) % referenčnej výživovej hodnoty

Pôvod základnej zložky: EU

Dôležité upozornenie: Výživový doplnok neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte uzavreté, v suchu, chlade a chráňte pred svetlom. Udržujte mimo dosahu malých detí.

Horčík prispieva k:

  • zníženiu vyčerpania a únavy
  • rovnováhe elektrolytov
  • správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
  • správnemu fungovaniu nervového systému a svalov
  • normálnej syntéze bielkovín
  • správnej funkcii psychiky
  • udržaniu zdravých kostí a zdravých zubov

Horčík zohráva úlohu v procese delenia buniek.

Malát horečnatý

Magnézium malát nepôsobí v porovnaní s citrátom laxatívne a má o 4% viac elementárneho horčíka. To z neho robí rozhodne najvyužiteľnejšiu formu organickej horečnatej soli. Vzhľadom k tomu, že sa kyselina jablčná (malát) zúčastňuje na poslednej fáze Krebsovho cyklu, ktorý je spojený s produkciou bunkovej energie ATP, dá sa o maláte tvrdiť, že je energizujúca forma horčíka vhodná na užívanie v ranných a dopoludňajších hodinách pre všetkých jedincov. Ďalej je malát vhodný pre jedincov trpiacich chronickou únavou a pre starších ľudí.

Horečnaté soli kyseliny citrónovej (citrát horečnatý)

Citrát má niekoľkonásobne vyššiu vstrebateľnosť ako oxid. Spojenie s kyselinou citrónovou pôsobí v tele aktivizujúcim spôsobom – zvyšuje energetickú hladinu. Kyselina citrónová je jednou z východiskových zložiek tzv. Citrátového (Krebsovho) cyklu, zložitého procesu, ktorý v tele zaisťuje transformáciu potravy (sacharidov, bielkovín a tukov) na bunkovú energiu a ďalšie medziprodukty. Kyselina citrónová tak slúži ako zdroj bunkovej energie ATP, vďaka čomu posilníme aj energetickú hladinu. Citrát má pri výraznejšom navýšení jednorazovej dávky laxatívny (preháňavý účinok), čo ocenia jedinci riešiaci problém so zápchou. Pri štandardnom dávkovaní sa však netreba tohto účinku obávať. Použitie: pri intenzívnej fyzickej námahe, pre optimálny prenos energie, posilnenie výkonu a vytrvalosti.

Bisglycinát horečnatý

Magnézium bisglycinát je pre telo veľmi využiteľná forma, ani vo vysokých dávkach nepôsobí laxačne a nedráždi žalúdok. Naviac má vďaka molekuke glycínu ukľudňujúci účinok a je vhodná po tréningu, pred spánkom alebo v popoludňajších a večerných hodinách pre doplnenie horčíka.

Mliečnan (laktát) horečnatý

Laktát horečnatý je horečnatá soľ kyseliny mliečnej. Laktát horečnatý je potrebný v tele na podporu funkcie srdca, nervového a tráviaceho systému.

1 Balenie obsahuje 60 kapsúl