Imunita – ktoré produkty užívať a ako často?

 

Škoda, že opatrenia týkajúce sa eliminácie Koronavírusu sa týkajú len obmedzenia kontaktu medzi ľuďmi, správnej hygieny, ale o posilnení imunitného systému nikde nepočuť, napriek tomu, že práve schopnosť imunitného systému reagovať rozhoduje o tom či budeme chorí, prípadne ako dlho.

coronavirus

Núka sa otázka: Keby sme všetci celoročne mysleli na prevenciu a zásobovali telo vitamínmi a minerálmi v dostatočnom množstve, mal by tento vírus takú prevahu?

Pokiaľ ide o výživové doplnky, ktoré spadajú do prevencie, stále sú podceňované s odôvodnením, že žijeme v modernej spoločnosti, dobre zásobenej potravinami, a preto máme dostatok všetkých živín a užívanie výživových doplnkov je zbytočné. No stačí sa pozrieť na zloženie bežnej stravy a každému musí byť jasné, že ani jeden deň v mesiaci nepokryjeme denné odporúčané dávky vitamínov a minerálov, ak sa na to vyslovene nesústredíme a nestravujeme sa podľa tabuliek. Ak nepokryjeme ani to, čo denne spotrebujeme, ako môžeme byť zdraví a odolní? Nebolo by vhodné v modernej spoločnosti myslieť dopredu a nie až vtedy, keď nám horí za pätami?

Mnohí sa nás pýtate, ktoré produkty sú vhodné na posilnenie imunity. Odpoveď je potrebné rozdeliť na dve časti.

1. Sezónne produkty

Tieto produkty sa užívajú raz alebo dvakrát ročne, zväčša na jar alebo na jeseň alebo v oboch obdobiach. Sú nazývané očistnými (detoxikačnými) produktmi. Ich funkcia spočíva v očiste organizmu od škodlivých látok, ktoré sa v organizme nahromadili za dlhší čas. Obsahujú vlákniny a rôzne byliny s laxatívnym (preháňavým), diuretickým (močopudným) a žlčopudným účinkom. V herbároch je tiež možné nájsť informácie o ich antibakteriálnych, antivirálnych a antiparazitných účinkoch, pretože ide o byliny používané stovky rokov a opisy ich účinkov vychádzajú zo skúseností našich predkov.

Ich užívanie je obmedzené časovo zväčša na niekoľko dní, najviac 1 mesiac.

Ide o produkty ako: rada Lymphosanov, produkt Paracleanse (Trigelm), či rôzne bylinné čaje.

 Lymphosany obrázok Paracleanse (Trigelm) čaje obrázok

2. Celoročné produkty

Tieto produkty sú zamerané na prevenciu, a preto ich užívanie nie je obmedzené časovo. Ide o chronicky známe, ale tiež chronicky podceňované vitamíny a minerály. Je rozumné až logické pravidelne dopĺňať svoj jedálniček aj výživovými doplnkami určenými na každodenné, celoročné užívanie. Prečo? Pretože sú to látky, ktoré telo potrebuje na svoj bežný každodenný chod. Ak ich nedodávame, nemôžme sa čudovať, ak nás zloží každý vírus či baktéria.

U nás máte na výber rôzne produkty, zamerané na jeden alebo dva minerály, no vždy spolu s bylinnými výťažkami. Medzi nimi kraľuje zinok. Jeho vplyv na imunitu je natoľko významný, že ho môžeme nazývať Imunitným minerálom. Nezanedbateľnú úlohu hrajú vitamín D3 aj horčík  selén či vitamín C, ktorý máme v štyroch formách. Ak uprednostňujete multivitamíny a multiminerály aj tie u nás nájdete s bylinnými výťažkami napr. v produktoch Healthy Rhythms (Rytmy zdravia), Formula 3.

Zinok novy Vitamín D3 Forte Vitamín C zo šípok so zinkom 150 g

Healthy Rhytms  Formula 3 Reanaissance Triple Set 

Je len na Vás čo si vyberiete a či uprednostníte prevenciu pred liečením.
Ak sa potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať: info@sibirske-zdravie.sk
Jaroslav Kollár 
0919 030 160